محل تبلیغات شما

گاهی ممکن است هاله‌ی سیاهی روی صفحه‌نمایش تلویزیون LED خود مشاهده کنید. این لکه‌های تاریک ممکن است در هر نقطه‌ای از تصویر تلویزیون ال ای دی شما ظاهر شود.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دیباپشتیبان، این نقاط ممکن است در وسط، سمت چپ، راست، بالا یا پایین تلویزیون‌ها دیده شوند. به‌ صورتی که اگر این لکه‌ها را از زاویه‌های دیگری مشاهده کنید این نقاط سیاه به‌صورت سه‌بعدی به نظر می‌رسند و همین‌طور در نقاط مختلف به‌صورت متفاوتی قرار می‌گیرند. این نقاط شبیه مورچه دیده می‌شوند. تا زمانی که این مشکل حل نشود خیلی مسئله‌ی آزاردهنده‌ای است. لکه‌های سیاه در تلویزیون ال ای دی در کیفیت تصویر و تجربه‌ی مشاهده تداخل ایجاد می‌کند. به‌خصوص اگر این هاله‌های سیاه در مرکز واقع شوند.

مشکل به وجود آمدن هاله‌ی سیاه‌روی تلویزیون‌های ال ای دی می‌تواند براثر دلایل مختلفی مانند گردوخاک، طول عمر دستگاه، استفاده‌ی طولانی‌مدت از تلویزیون، رطوبت زیاد و یا گرمای زیاد، اختلافات دمایی و . رخ دهد. در بهترین حالت لکه‌های سیاه ناشی از گردوغبارهایی است که در سطح صفحه‌نمایش جمع شده؛ که به‌راحتی با یک دستمال می‌توان آن‌ها را از بین برد؛ اما اگر مشکل جدی‌تر باشد باید به آن اهمیت داد.

درهر صورت کنار آمدن با این ایراد تلویزیون ایده‌ی مناسبی نیست. اتفاقاً در صورت مشاهده‌ی این مشکل باید هرچه سریع‌تر اقدام به تعمیر تلویزیون کنید؛ زیرا ممکن است قسمت‌های دیگر تلویزیون را در بربگیرد. اصولاً تعمیرات سخت‌افزاری تلویزیون‌ها جز سخت‌ترین تعمیرات است و ما توصیه می‌کنیم که حتما در تعمیرگاهی متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون سامسونگ و یا تعمیرات تلویزیون ال‌ جی، سونی و سایر برندهای معروف و در کارگاه‌های مجهز مانند تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان انجام شود. در ادامه‌ی این متن ما به بررسی این مشکل می‌پردازیم و علت‌های احتمالی را بررسی می‌کنیم. علاوه بر این چند راهکار وجود دارد تا این هاله‌های سیاه را از صفحه‌نمایش تلویزیون ال ای دی خود از بین ببرید.

علت‌های احتمالی به وجود آمدن هاله سیاه‌روی تصویر تلویزیون ال ای دی

• معیوب شدن پیکسل‌ها

• خرابی پنل

• خرابی قسمت بک لایت

نکته اینکه این متن برای تمامی برندها می‌باشد و در تعمیرات تلویزیون سونی، سامسونگ، ال‌جی و سایر برندها کاربردی می‌باشد.

معیوب شدن پیکسل‌ها

صفحه‌نمایش تلویزیون‌های ال ای دی از ترکیب میلیون‌ها نقطه تشکیل‌ شده است که به این نقاط پیکسل گفته می‌شود. این پیکسل‌ها ممکن است قرمز، سبز، آبی، سفید یا سیاه به نظر برسند. برای تولید نمایشگرهای تلویزیون‌های ال ای دی از فن‌آوری با دقت بالا استفاده می‌شود. گاهی ممکن است برخی از این پیکسل‌ها معیوب شوند و در نتیجه آن قسمت از تصویر به شکل لکه‌های سیاه و تازیک دیده می‌شود؛ که در این صورت لازم است پیکسل‌های معیوب تعویض شوند. هر پیکسل جداگانه در یک صفحه ال سی دی از سه دیود تشکیل‌ شده. اگر هر یک از این رنگ‌ها به شکست بخورند، پیکسل‌ها به شکل یک نقطه‌ی سیاه ظاهر می‌شود. گاهی اوقات شما با استفاده از یک برنامه‌ی بازیابی می‌توانید پیکسل‌های سیاه را زنده کنید یا به عبارتی احیا کنید. برنامه‌های بازیابی، پیکسل‌ها را در صفحه‌نمایش مجبور به تغییر سریع می‌کند. یا به‌عبارت‌دیگر دیودهای معیوب را دوباره بیدار می‌کند.

خرابی پنل

یکی از اصلی‌ترین دلایل سیاهی قسمت‌هایی از تصویر به خاطر خرابی پنل است. اگر قسمی از ماژول یا لیکوئید پنل خراب شود، شما شاهد لکه‌های سیاه‌روی صفحه‌ی نمایش ال ای دی دستگاهتان هستید. در واقع یکی از مهم‌ترین علت‌های اصلی به وجود آمدن این مشکل می‌تواند به خاطر کثیفی پنل باشد. در بالای تلویزیون منافذی وجود دارند و این منافذ به منظور خارج کردن گرمای لامپ فلورسنت فشرده طراحی‌شده تا روشنایی صفحه‌نمایش را فراهم کند. لازم است این منافذ هرچند ماه یک‌بار تمیز شوند. اگر مقدار زیادی گردوخاک روی این منافذ جمع شود و به داخل تلویزیون نفوذ کند، باعث ایجاد لکه‌های سیاه می‌شوند. برای برطرف کردن این مشکل شما باید پنل تلویزیون ال ای دی را بیرون بیاورید. هنگامی‌که پنل را خارج کردید باید هر لایه را تمیز کنید؛ اما در اغلب موارد لازم است که پنل عوض شود تا این مشکل حل شود؛ زیرا پنل ها دارای طول عمر محدودی هستند، وقتی عمر مفید پنل ها تمام شود باید آن‌ها را عوض کرد.

خرابی قسمت بک لایت

یکی دیگر از دلایل ایجاد لکه‌های تاریک در صفحه‌نمایش تلویزیون‌های ال ای دی به خاطر خرابی بک لایت است. اگر یکی یا تعدادی از لامپ‌های بخش بک لایت خاموش شود این مشکل به وجود می‌آید. اگر بخش بک لایت که وظیفه‌ی ایجاد نور زمینه را دارد خاموش شود ما هیچ تصویری نمی‌بینیم و یک صفحه‌ی تاریک دیده می‌شود. در صورت خرابی بک لایت ممکن است قسمتی از تصویر روشن و خاموش شود و چشمک بزند و درنهایت به‌طور کامل قطع شود. همین مسئله‌ی خرابی لامپ‌های ال ای دی است که باعث می‌شود قسمتی از تصویر سیاه می‌شود. وقتی قسمتی از لامپ ها بسوزند، باعث می‌شود که ولتاژ کار روی لامپ‌های سالم پخش شود و همین امر سبب می‌شود که به لامپ‌های سالم فشار بیش‌تری وارد شود و درنتیجه‌ی این فشار لامپ‌های سالم نیز خراب می‌شوند.

منبع: ایسنا

دلیل وجود هاله ‌یا لکه‌های سیاه‌ روی صفحه نمایش تلویزیون

آموزش تعمیرات تلویزیون LED ال جی

مهم ترین خصوصیات لوله برق های PVC و UPVC چیست؟

تلویزیون ,ال ,دی ,سیاه ,ای ,مشکل ,ال ای ,ای دی ,این مشکل ,ممکن است ,از تصویر

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
progenurbi دلنوشته های تنهایی من eninemdeo lorandise calfloudempmo anzab چهرگان (انزاب) Jeff's info astiobracteu Elizabeth's memory upestraber